Loty paralotnią

Masz pytania?

Tutaj znajdziesz odpowiedzi

Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Bez obaw : ) Do lotów wybieram takie warunki, przy których mam pewność, że nic złego z powodu pogody się nie wydarzy. Zasada jest prosta: nie ma bezpiecznych warunków do lotu – nie latam. Używam sprzętu wysokiej klasy, który regularnie przechodzi przeglądy i naprawy. Mam odpowiednie uprawnienia i doświadczenie do wykonywania bezpiecznych lotów z pasażerem. Regularnie poddaję się badaniom do orzeczenia lotniczo – lekarskiego.

Spokojnie, nie spada się. Pilot szuka bezpiecznego miejsca do wylądowania i opadamy spokojnie lotem ślizgowym.

Zwykle latamy od 1 m do 300 m nad ziemią. Można i wyżej, ale zależy gdzie. W przestrzeni powietrznej powiatu garwolińskiego mamy 2 sektory TMA, czyli rejony kontrolowane Lotniska Warszawa-Okęcie. Zaczynają się na wysokościach odpowiednio 610 m i 1067 m n.p.m. To przestrzeń dla „dużych” samolotów, tam nie wlatujemy.

To zależy od siły wiatru i tego czy leci się pod wiatr czy z wiatrem. Latamy więc z prędkością mniej więcej od 20 do 70 km/h.

Popularyzuję piękno ziemi garwolińskiej i jej najbliższych okolic. Pola, łąki, rozległe kompleksy leśne, miasta, rzeki: Wisła, Wilga i Świder.  Główne startowisko jest w Puznówce w gminie Pilawa.

Nie ma takiej możliwości. Leci pilot i jeden pasażer. Jeśli ktoś wykupił lub wygrał lot dla 2 osób, to najpierw leci jedna, a po niej druga.

Tak, za pisemną zgodą rodziców.

Zabieram pasażerów ważących od 30 do 115 kg

Bo zazwyczaj jest zbyt duży wiatr i zbyt silne turbulencje związane z termiką. To zbyt duży dyskomfort dla pasażerów. Lot turystyczny, widokowy ma być przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Oczywiście są też takie dni, gdy lata się i w południe, ale jest ich zdecydowanie mniej.

Odpowiednio do temperatury. Unikamy luźnych bluz i szerokich rękawów. Dobrze jak wierzchnie okrycie (bluza, polar, kurtka wiatrówka) ma suwak, bo jak komuś zrobi się za ciepło, to można się w trakcie lotu rozpiąć. Nie latamy w klapkach ani szpilkach. Długie włosy wiążemy w kucyk. Dobrze jest wyjąć kolczyki z uszu. Na chłodniejsze dni zabieramy rękawiczki.

Sugeruję zakładanie okularów ochronnych z dwóch powodów. Pęd powietrza powoduje łzawienie, a do oczu wpadają nam owady. Szczególnie przy niskich lotach. Ale i kilkaset metrów nad ziemią trafiają się rozpędzone chrabąszcze. Zderzając się z takim w locie można rozciąć skórę lub nabić sobie siniaka. Alternatywą dla okularów jest specjalna osłona/wizjer na kasku. Można mieć swoje okulary, zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne.

Tak, ale należy mnie powiadomić o tej przypadłości. Wtedy po prostu latam delikatniej, spokojniej, nie wykonuję mocniejszych zakrętów i wszystko jest w porządku.

Jak dotąd wszyscy moi pasażerowie, którzy mieli lęk wysokości, wracali do domów szczęśliwi i z uśmiechem na twarzy : ) Zauważyłem, że ta choroba nie działa w przypadku lotu motoparalotnią. Nie ma efektów utraty tchu czy panicznego strachu. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby ktoś zdecydował się przerwać lot z powodu strachu.

Przerywamy lot i lądujemy. Ale zdarza się, że po chwili nudności mijają i pasażer zmienia decyzję i chce latać dalej : )

Jeśli czas na to pozwala, to nie ma problemu.

Podczas lotu można, a nawet trzeba piszczeć i krzyczeć! : ))  Śmiało uwalniajcie emocje, nie bójcie się ich okazywać! ; )

Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i zażywania wszelkich substancji psychoaktywnych przed lotem. Kto łamie ten zakaz, ten świadomie naraża siebie i pilota na niebezpieczeństwo. W takim wypadku pilot ma obowiązek odmówić wykonania lotu.

Tak, za dopłatą. Filmowanie własną kamerą kosztuje 100 złotych, telefonem 50 zł.

Wystarczy przejść do zakładki Sklep https://paralotniowa-puznowka.pl/sklep/ i wypełnić formularz zamówienia.

Zdecydowanie polecam wersję papierową. Voucher jest dwustronny i drukowany na kartonie. Wręczony na prezent w takiej formie robi o wiele większe wrażenie, niż samodzielnie drukowany z maila na zwykłej kartce.

Jeśli obdarowany boi się lecieć, albo nie może z jakiegoś innego powodu, to bilet może komuś odstąpić pod warunkiem wcześniejszego uzgodnienia tego faktu z organizatorem.

1) Voucher jest ważny 1 rok od daty jego zakupu.
2) Jeśli zgłosisz się w terminie vouchera i w okresie od 1 kwietnia do 31 października (czyli w trakcie sezonu), to na pewno polecisz.
3) Jeśli zgłosisz się po terminie, możesz przedłużyć ważność vouchera w cenie 70 złotych na pół roku lub 140 złotych na rok.
4) Jeśli zgłosisz się w terminie, ale z powodu warunków pogodowych lub innych przyczyn leżących po mojej stronie nie możesz polecieć, to przedłużam ważność vouchera bezpłatnie.
5) Jeśli zgłosisz się w okresie od 1 listopada do 31 marca (czyli po sezonie) i w tym właśnie czasie mija termin ważności Twojego vouchera, lot nie będzie mógł zostać wykonany. W takim wypadku jest możliwość warunkowego przedłużenia ważność vouchera na okres wiosenny, np. do końca kwietnia.

Szukasz prezentu?

Zamiast bukietu kwiatów, kolejnej butelki wina, czy nowej pary skarpet wybierz podniebną przygodę jako prezent dla kogoś wyjątkowego. 

Urodziny

Osiemnastka

Ślub

Walentynki

Święta

Bez okazji

Zobacz Voucher

Taki Voucher to naprawdę wyjątkowy prezent dla kogoś Wyjątkowego. Skontaktuj się ze mną, żeby omówić szczegóły. Satysfakcja gwarantowana! 🙂

W kontakcie

Gdzie latamy?
zadzwoń
Tel.: 503 055 774 Mail: jarek@paralotniowa-puznowka.pl
Jestem social
NAPISZ DO MNIE

 LUPUS Jarosław Wilczek, Puznówka 129, 08-440 Pilawa; 
NIP 826 194 23 89, Nr konta: Nest Bank 40 1870 1045 2078 1067 3060 0001